Ön Bilgiler

Kitapbastir.com'da siparişin iptal olma sebepleri şu şekildedir:

Ürün genel ahlak sınırları dışında bir içeriğe sahipse,

Telif gerektiren bir durum varsa,

İçerikte herhangi birinin kişilik haklarına saygısızlık yapılıyor ya da hukuki yönden sakınca bir varsa, gibi durumlarda siparişler iptal edilebilir.

Bir kitap aşağıdaki koşullarda teliflidir ve baskısının yapılması yasal değildir.

1- Bir eserin teliften düşmesi için yazarının ölümünün üstünden 70 yıl geçmiş olması gerekir.
2- Eser çeviri ise hem yazar hem de çevirmenin ölümünün üstünden 70 yıl geçmiş olması gerekir.
3- Eser aynı dilde yeniden düzenlenmiş, sadeleştirilmiş veya güncellenmiş ise teliflidir.
4- Eser bir ressam, fotoğraf sanatçısı ya da müzisyen tarafından hazırlanmışsa veya eser bir çizgi romansa yukarıdaki aynı şartlar geçerlidir.
5- Eser bir yayınevi tarafından yayınlanmışsa, baskısı yoksa bile teliflidir. Yayıncıdan yazılı izin alınmadan baskısı yapılamaz.
6- Yabancı dildeki yayınlar, özellikle ders kitapları, tıp, mimarlık, mühendislik, hukuk, dil eğitimi vb teliflidir.

Evet, Ankara Ostim'deki matbaa ve Kazım Karabekir Caddesi'nde bulunan şubemizden ve Konya’daki Bizim Dijital Matbaa şubesinden teslim alabilirsiniz. İstanbul Kadıköy’de bulunan ofisimiz pandemi nedeni ile hizmet vermemektedir. 

Maalesef, kapıda ödeme seçeneği bulunmamaktadır.

Evet, listede olmayan bir ürünü canlı destek hattımızdan isteyebileceğiniz gibi, e-posta ya da telefon yolu ile de bildirebilirsiniz. Mümkün olan en kısa zamanda sizinle iletişime geçip isteğiniz doğrultusunda işlem yapabiliriz. Ya özel bir sipariş seçeneği açılarak ya da özel üretim olarak siparişiniz hazırlanacaktır.

Sitemizdeki pek çok üründe hazır şablonlar mevcuttur. Buradaki tasarımları kullanabileceğiniz gibi web sitesinde bulunan online tasarım aracı üzerinden kendiniz tasarım yapabilir ya da var olan tasarımı özelleştirebilirsiniz. Bunun dışında özel bir hazırlık, profesyonel bir çalışma gerektiren ürün varsa bize canlı destek, mail ya da telefon ile ulaşabilirsiniz.

Fatura ürünle birlikte kargolanır. Kitapbastir'dan vereceğiniz siparişin gönderi ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır.
Eğer fatura adresi ve gönderi adresi ayrı ise ikinci gönderinin ücreti müşteriden talep edilir.

Evet editör desteği bulunmaktadır. Bir eserin içeriği ile ilgili yapılması gereken çalışmalar aşağıda listelenmiştir.

- Mizanpaj / İç tasarım
- Redaksiyon / düzelti
- Geliştirici editörlük hizmetleri verilmektedir.

Baskı onayı verilmiş (Baskısız ürünler hariç) ve üretim aşamasına girmiş siparişin iptali ve ödeme iadesi mümkün değildir. Ancak siparişinizi bu işlemler gerçekleştirilmeden önce iptal etmek isterseniz bunu yapmanız mümkündür. Siparişinizin baskıya uygun olmaması durumunda tarafımızca iptal edilebileceğini unutmayın. İade işleminizde ise siparişinizde bizden kaynaklanan bir sorun varsa ancak öyle bir durumda iade işlemi gerçekleşir.

Sipariş oluşturma ekranında tasarım yüklerken bazen teknik sorunlar oluşabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız iç sayfa yükleme seçeneği bölümünde yer alan “Kitap içeriğini daha sonra yükleyeceğim.” seçeneğine tıklayın ve kitap içeriklerinizi sipariş numaranızı girerek bilgi@bizimdijital.com adresine mail olarak gönderin. Eğer içerik boyutu fazla ise www.wetransfer.com adresini kullanabilirsiniz.

ISBN (International Standard Book Number), Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından hazırlanarak üye ülkelerin onayı ile yürürlüğe giren kitap numaralandırma sistemidir.  Kitapların uluslararası zeminde kimliğini tanımlamak için kullanılır. ISBN sistemi, yayınlanan her materyale 13 haneli bir tanımlama numarası verir.
ISBN zorunluluğu yayıncılar için vardır. Resmî bir kuruma verilecek ya da ürün satışa çıkarılacaksa ISBN’in alınması zorunludur.
Kişiye özel, deneme baskısı gibi üretilecek eserlerde ISBN’in alınmasına gerek yoktur.
Bu konuda hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, http://www.yaybir.org.tr/bilgi-bankasi/isbn/394 adresine gidebilirsiniz.
Bandrol:
Fikir ve sanat eserlerinin izinsiz çoğaltılma ve taklit edilmelerinin önüne geçmek amacıyla yayınların üzerine yapıştırılan, söküldüğünde deforme olan ya da parçalanan, güvenlik şeridi içeren holografik özellikli bir etikettir.
Bandrol alınabilmesi için ISBN gereklidir. Bandrol tek başına alınamaz. Satışa çıkmayacak yayınlar, bazı özel durumlar ve deneme baskıları için bandrolün alınmasına gerek yoktur.
Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz http://www.telifhaklari.gov.tr/Bandrol-Sistemi-Genel-Bilgi adresine gidebilirsiniz.
Not: Eğer basılmış ürün bir kitapsa ve bizim tarafımızdan yayınlanıp satışa çıkarılacaksa ISBN ve bandrol alınması gerekir.

Baskı yapılmasını istediğiniz ürün sayfasına geldiğinizde sağ tarafta ürün özellikleri bölümünden adet, sayfa sayısı, kâğıt ve ebat gibi seçenekleri ilgili yerlere yazın.

Tasarımınız hazırsa yükleyebilir, tasarım butonundan kendinize uygun bir tasarım oluşturabilir ya da hazır şablonlardan faydalanabilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra misafir veya üye girişi yaparak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Kâğıt üzerine baskı yapılacak hemen hemen her iş Bizim Ajans ve Kitap Bastır tarafından yapılabilir. Basım işinizin hızlı olması ve aynı zamanda da maliyetinin düşük olması kriterlerini bir arada düşünüyorsanız işlerinizde bizi tercih etmelisiniz. Bu size hem zaman hem de maliyet açısından avantaj sağlar. Kitap Bastır iş sürecini hızlandırır ve gereksiz işlemleri ortadan kaldırarak sizi rahatlatır.

Ürünler

Sitemizde ürün sayısı ile ilgili bir sınır yoktur. Hedefimiz ihtiyaçlara hızlı cevap vererek her hafta sürekli yeni ürünler ve ürün özellikleri eklemektir.

 

Bir ürünü tasarlamak ve özelleştirmek için üç seçenek vardır. Öncelikle bir ürünü tıklayın ve hangisine ait olduğuna karar verin.

1. Özel Tasarım: Ürünleri özelleştirmenizi sağlar. Tasarım stüdyosunu açmak için tıklayın ve kendi tasarımınızı oluşturmak için stüdyoda bulunan araçları kullanabilirsiniz.
2. Tasarım Yüklemek: Bu seçeneği kullanarak kendi JPG, JPEG, GIF, PNG, EPS, AI, PDF ve PSD görüntülerinizi yükleyebilirsiniz.
3. Hazır Tasarımlara Göz At: Önceden yüklenmiş yüzlerce şablonu seçmek için bunu kullanın. Üzerinde çalışın veya tasarım stüdyomuz aracılığıyla özelleştirin.

3. Hazır Tasarımlara Gözat: Önceden yüklenmiş yüzlerce şablonu seçmek için bunu kullanın. Üzerinde çalışın veya tasarım stüdyomuz aracılığıyla özelleştirin.

Baskı

Dijital Web Baskı daha çok ders kitapları, sınav kitapçıkları gibi yüksek kalite beklentisi olmayan işleri için uygundur.

Dijital Tabaka Baskı ise fotoğraf kalitesinde baskılar için uygundur.

Web baskı maliyetleri çok daha uygun olduğu için yüksek kalite ihtiyacı yoksa ve baskı yoğunluğu çok değilse tercih edilmelidir.

Sitemiz her türlü renkte baskı için destek sağlamaktadır. Ancak RGB ve Pantone renklerin CMYK sistemine çevrilerek basılacağını dikkate almanız gerekmektedir. Ayrıca siyah baskı da gerek renkli gerekse siyah çalışma dosyalarından yapılabilmektedir.

300 dpi (nokta / inç) PDF dosyası çıkış çözünürlüğüdür.

 

İhtiyacınız kadar baskı yaparak hızlı üretim sağlayan ve az adetli baskı siparişlerinde tercih edilen dijital baskı tekniğini kullanıyoruz. Aynı zamanda Kitap Bastır olarak Türkiye'nin en büyük dijital baskı tesisine sahibiz. Ankara ve Konya’da yer alan matbaa ve ofislerde baskı ihtiyacınızı yerinde karşılayabilecek Türkiye’nin tek firmasıyız.

Teslimat

Evet gerçekten ücretsiz. Ancak her gönderi o sipariş ile sınırlıdır.  Aynı ürünün faturası farklı adrese gönderilecek ise ikinci gönderinin kargo ücreti alıcıya aittir.

Kitap Bastır, ürün tanıtımında herhangi bir uyarı yoksa, basılmış olan ürünleriniz 48 - 72 saatte kargoya teslim edilir. Bundan sonraki süreç kargonun ulaştırma durumuna bağlıdır. Kimi yerlere ertesi gün ulaştırılan siparişler bazı yerlere birkaç gün süre içinde ulaştırılabilir. Siparişinizin durumunu kargo takip bölümünden takip edebilirsiniz.

Eğer ürününüz ISBN ve bandrol gibi resmî işlemler ya da tashih, redakte, editörlük gibi çalışmalar gerektiriyorsa teslimat süresi haliyle uzayabilir. Bu gibi durumlar önceden planlamalar yapılır ve ona göre hareket edilir.

Fiyatlandırma

Fiyatlar genellikle kargo dahil fiyatlardır. Seçeceğiniz ek özelliklere göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Ürün ile ilgili son fiyatı tüm özellikleri seçtikten sonra, sipariş vermeden önce görebilirsiniz.