Genel

Yeniden sipariş vermek isterseniz öncelikle giriş yapıp " Hesabım -> Siparişlerim " adımlarını tamamlamalısınız. Daha sonra dilerseniz siparişinizin tamamını, dilerseniz de siparişinizin içerisindeki belirli bir ürünü "Tekrar Sipariş Ver" butonu ile tekrar sipariş verebilirsiniz. Yeni siparişinizde adeti de istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
Eğer fiyatlarda, üründe vb. bir değişiklik olmuş ise "Yeniden Sipairş Talep Et" butonuna tıklayabilirsiniz.

Siparişinizin durumunu takip etmeniz için öncelikle siparişi oluşturduğunuz üyeliğe giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha sonra " Hesabım->Siparişlerim " adımlarını takip ederek dilediğiniz siparişinizin aşamasını, siparişteki tüm ürünlerin aşamalarını ve siparişin geçmişini görüntüleyebilirsiniz.

2023 itibariyle bilgi birikimi olarak 38 yıldır ve fiili olarak 13 yıldır bu sektördeyiz ve şu anda Türkiye'nin lider dijital matbaası durumundayız. Türkiye'nin her yerinden birçok büyük yayıncı, özel okul ve kurumlara baskı hizmeti veriyoruz.

Hakkımızdaki müşteri yorumlarını buraya  tıklayarak siz de görebilirsiniz.

Baskı onayı verilmiş (Baskısız ürünler hariç) ve üretim aşamasına girmiş siparişin iptali ve ödeme iadesi mümkün değildir. Ancak siparişinizi bu işlemler gerçekleştirilmeden önce iptal etmek isterseniz bunu yapmanız mümkündür.
Siparişinizin baskıya uygun olmaması durumunda tarafımızca iptal edilebileceğini unutmayın.
İade işleminizde ise siparişinizde bizden kaynaklanan bir sorun varsa tamamen müşteri odaklı bir tavır sergileyip iadenizi gerçekleştireceğimizden emin olabilirsiniz.

Malesef şu an editör desteğimiz bulunmamaktadır ama editöryal destek veren müşterilerimiz vardır ve talebinize göre bu müşterilerimize yönlendirme yapabiliriz.

ISBN (International Standard Book Number):
Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından hazırlanarak üye ülkelerin onayı ile yürürlüğe giren kitap numaralandırma sistemidir.  Kitapların uluslararası zeminde kimliğini tanımlamak için kullanılır. ISBN sistemi, yayınlanan her materyale 13 haneli bir tanımlama numarası verir.

ISBN zorunluluğu yayıncılar için vardır. Resmî bir kuruma verilecek ya da ürün satışa çıkarılacaksa ISBN’in alınması zorunludur.
Kişiye özel, deneme baskısı gibi üretilecek eserlerde ISBN’in alınmasına gerek yoktur.
Bandrol:
Fikir ve sanat eserlerinin izinsiz çoğaltılma ve taklit edilmelerinin önüne geçmek amacıyla yayınların üzerine yapıştırılan, söküldüğünde deforme olan ya da parçalanan, güvenlik şeridi içeren holografik özellikli bir etikettir.
Bandrol alınabilmesi için ISBN gereklidir. Bandrol tek başına alınamaz. Satışa çıkmayacak yayınlar, bazı özel durumlar ve deneme baskıları için bandrolün alınmasına gerek yoktur.
Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz http://www.telifhaklari.gov.tr/Bandrol-Sistemi-Genel-Bilgi adresine gidebilirsiniz.
Not: Eğer basılmış ürün bir kitapsa ve bizim tarafımızdan yayınlanacaksa ISBN ve bandrol alınması gerekir.

Evet, Ankara Ostim'deki merkezimizden, Konya’daki, Gaziantep'teki, İstanbul'daki (Üsküdar, İkitelli) Bizim Dijital Matbaa şubelerinin herhangi birinden teslim alabilirsiniz. Şubeden almak için kargo adresi seçiminde ilgili şubemizi seçmeniz yeterli olacaktır.
* Yakında Isparta, Bursa, İzmir ve Almanya / Frankfurt şubelerimiz de açılacaktır. Açıldığında bu şubelerden de teslim alabilirsiniz

kitapbastir.com siparişlerin iptali konusunda haklarını kendine saklı tutar. Bunun dışında temel olarak aşağıdaki sepepler iptal sebepleridir;

Ürün içeriği baskı yöntemine uymayan bir şekildeyse,

Ürün genel ahlak sınırları dışında bir içeriğe sahipse,

Telif gerektiren bir durum varsa,

İçerikte herhangi birinin kişilik haklarına saygısızlık yapılıyor ya da hukuki yönden sakınca bir varsa, gibi durumlarda siparişler iptal edilebilir.

Bir kitap aşağıdaki koşullarda teliflidir ve baskısının yapılması yasal değildir.

1- Bir eserin teliften düşmesi için yazarının ölümünün üstünden 70 yıl geçmiş olması gerekir.
2- Eser çeviri ise hem yazar hem de çevirmenin ölümünün üstünden 70 yıl geçmiş olması gerekir.
3- Eser aynı dilde yeniden düzenlenmiş, sadeleştirilmiş veya güncellenmiş ise teliflidir.
4- Eser bir ressam, fotoğraf sanatçısı ya da müzisyen tarafından hazırlanmışsa veya eser bir çizgi romansa yukarıdaki aynı şartlar geçerlidir.
5- Eser bir yayınevi tarafından yayınlanmışsa, baskısı yoksa bile teliflidir. Yayıncıdan yazılı izin alınmadan baskısı yapılamaz.
6- Yabancı dildeki yayınlar, özellikle ders kitapları, tıp, mimarlık, mühendislik, hukuk, dil eğitimi vb teliflidir.

Ürünler

Evet, listede olmayan bir ürünü Özel Tekliften  teklif alabileceğiniz gibi bu süreçte canlı destekten de yardım alabilir, e-posta yolu ile de bildirebilirsiniz. Mümkün olan en kısa zamanda sizinle iletişime geçip isteğiniz doğrultusunda işlem yapabiliriz.

170 gr üzeri kalın kağıt gramajlarında kağıdın yüzeyini korumak ve kullanım ömrünü arttırmak için ince şeffaf bir kaplama yapılır, bu kaplamaya selefon denir. Kitaplarda neredeyse zorunlu denecek kadar standart olan bu uygulama kitap dışı ürünlerde ise müşteri tercihine bırakılmıştır.
Mat selefon ışığı yansıtmayıp ve daha tok bir görünüm verirken, parlak selefon ışığı yansıtıp daha canlı bir görünüm vermektedir.

Sitemizde ürün sayısı ile ilgili bir sınır yoktur. Hedefimiz ihtiyaçlara hızlı cevap vererek her hafta sürekli yeni ürünler ve ürün özellikleri eklemektir.
Bu konudaki fikirleriniz bizim için çok değerlidir, tavsiye ettiğiniz ürünlerin uygun görülüp sitemize eklenmesi sonucu sizlere de ürün için kupon tanımlanacaktır

 

Tasarım

Sipariş oluşturma ekranında tasarım yüklerken bazen teknik sorunlar oluşabilir. Böyle bir durumla karşılatığınızda;

1-Eğer ürününüz kitap ürünü ise; iç sayfa yükleme seçeneği bölümünde yer alan “Kitap içeriğini daha sonra yükleyeceğim.” seçeneğine tıklayın ve kapak için "kapak yok" seçeneğine tıklayın. Daha sonra, kitap içeriklerinizi sipariş numaranızı da mail konusunda belirterek bilgi@bizimdijital.com adresine mail olarak gönderin. Eğer içerik boyutu fazla ise www.wetransfer.com adresini kullanabilirsiniz.

2-Eğer ürününüz diğer ürünlerden biri ise "Tasarım Yap" seçeneğini seçip boş sayfa şeklinde tasarımı tamamlayın ve siparişi oluşturun.  Daha sonra Tasarımınızı sipariş numaranızı da mail konusunda belirterek bilgi@bizimdijital.com adresine mail olarak gönderin. Eğer içerik boyutu fazla ise www.wetransfer.com adresini kullanabilirsiniz.

Sitemizdeki pek çok üründe hazır şablonlar mevcuttur. Buradaki tasarımları kullanabileceğiniz gibi web sitesinde bulunan online tasarım aracı üzerinden kendiniz tasarım yapabilir ya da var olan tasarımı özelleştirebilirsiniz. Bunun dışında özel bir hazırlık veya profesyonel bir çalışma gerektiren ürün için bizden tasarım desteği alabilirsiniz.

Bir ürünü tasarlamak ve özelleştirmek için üç seçenek vardır. Öncelikle bir ürüne tıklayın ve hangisine ait olduğuna karar verin.

1. Tasarım Yap: Sıfırdan kendi özel tasarımınızı yapmanızı sağlar. Tasarım stüdyosunu açmak ve kendi tasarımınızı oluşturmak için stüdyoda bulunan araçları kullanabilirsiniz.
2. Tasarım Yükle: Bu seçeneği kullanarak kendi JPG, JPEG, GIF, PNG, EPS, AI, PDF ve PSD görüntülerinizi yükleyebilirsiniz.
3. Tasarımlara Göz At: Önceden yüklenmiş yüzlerce şablondan dilediğinizi seçmek için bunu kullanın. Üzerinde çalışın veya tasarım stüdyomuz aracılığıyla özelleştirin.

3. Hazır Tasarımlara Gözat: Önceden yüklenmiş yüzlerce şablonu seçmek için bunu kullanın. Üzerinde çalışın veya tasarım stüdyomuz aracılığıyla özelleştirin.

Baskı

Dijital Web Baskı daha çok ders kitapları, sınav kitapçıkları gibi yüksek kalite beklentisi olmayan işler için uygundur ve mürekkep bazlı bir baskı yöntemidir.
Dijital Tabaka Baskı
 ise fotoğraf kalitesinde baskılar (katalog, dergi vb) için uygundur ve toner bazlı bir baskı yöntemidir. Ofset kalitesine çok yakındır.

Web baskı maliyetleri çok daha uygun olduğu için yüksek kalite ihtiyacı yoksa ve baskı yoğunluğu çok değilse tercih edilmelidir.

Kâğıt üzerine baskı yapılacak hemen hemen her iş kitapbastir.com tarafından yapılabilir. Basım işinizin hızlı olması ve aynı zamanda da maliyetinin düşük olması kriterlerini bir arada düşünüyorsanız işlerinizde bizi tercih etmelisiniz.
Bu size hem zaman hem de maliyet açısından avantaj sağlar. Firmamız iş sürecini hızlandırır ve gereksiz işlemleri ortadan kaldırarak sizi rahatlatır.

İhtiyacınız kadar baskı yaparak hızlı üretim sağlayan ve az adetli baskı siparişlerinde tercih edilen dijital baskı tekniğini kullanıyoruz.
Dijital baskıda mürekkep bazlı (WEB Dijital veya Mürekkepli Tabaka baskı) ve toner bazlı Tabaka Dijital baskı yöntemlerimiz mevcuttur.

Teslimat

Ürün tanıtımında herhangi bir uyarı yoksa ve eseriniz baskıya uygun ise siparişiniz ortalama 1 haftada kargoya teslim edilir. Bundan sonraki süreç kargonun ulaştırma durumuna bağlıdır. Kimi yerlere ertesi gün ulaştırılan siparişler bazı yerlere birkaç gün süre içinde ulaştırılabilir. Siparişinizin kargo durumu için canlı destekten bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eğer ürününüz ISBN ve bandrol gibi resmî işlemler ya da mizanpaj, tashih, redakte, editörlük, tasarım gibi çalışmalar gerektiriyorsa teslimat süresi haliyle uzayabilir. Bu gibi durumlar için önceden planlamalar yapılır ve ona göre hareket edilir.

Kargo takibini sistemimizden takip edebilmeniz için çalışmalarımız devam etmektedir. Şimdilik kargonuzunun durumunu canlı destekten, bilgi@bizimdijital.com mail adresimizden veya 444 92 96 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Ödeme

KDV oranımız %18'dir. KDV oranı tarafmızca belirlenmiyor olup baskı sektöründe standart olarak %18 KDV oranı belirlenmiştir. 

Hazırladığımız ürünler size özel basıldığı ve hazırlandığı için kapıda ödeme seçeneği bulunmamaktadır.

Fiyatlar kargo ve KDV(%18) hariç fiyatlardır.
Seçeceğiniz ek özelliklere göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Ürün ile ilgili KDV dahil fiyatı tüm özellikleri seçtikten sonra, sipariş vermeden önce görebilirsiniz.
Kargo için henüz sistemden tahmini maliyet hesaplaması yapılamamaktadır.

Kredi Kartı
Standart ödeme şeklimiz kredi kartı iledir. 6 taksite kadar vade farksız, 9 taksitte %5 ve 12 taksitte %10 vade farkı ile ödeme yapabilirsiniz.

EFT/Havale
EFT/Havale ile de ödeme yapabilirsiniz. Öncelikle siparişinizi oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için ödeme ekranına kadar siparişi ilerletmeniz yeterlidir, sipariş ödenmemiş bir sipariş olarak kayıtta kalacaktır. Daha sonra ödeme için;
IBAN bilgimizi sitemizin altındaki "Hesap Bilgileri" kısmından alabilirsiniz. Ödemenizi yaparken sipariş numaranızı ödeme açıklamasına  ekleyip dekontu bilgi@bizimdijital.com adresine mail atmanız gerekmektedir. Gün içerisinde siparişiniz ödenmiş olarak işleme alınacaktır.

Açık Hesap
Açık Hesap, önden ödeme yaptığınız durumlarda ödediğiniz miktar kadar tarafınıza açık hesabın oluşturulmasıdır. Bu sayede her seferinde tekrar tekrar ödeme süreciyle zaman kaybetmemiş ve bütçenizi daha rahat kontrol etmiş olursunuz.
Ör: Tarafımıza 10.000  önden ödeme yaptığınızda 10.000 ₺ bakiyeniz dolana kadar dilediğiniz gibi sipariş verebilirsiniz.

Çek/Senet
Bu ödeme yöntemi sadece sürekli çalıştığımız kurumsal müşterilerimizde geçerlidir. Evrakın güvenilirdliği muhasebe birimince yapılıp, onay sonrası siparişleriniz işleme alınır. Bu ödeme yönteminde fiyatlarda değişiklik olabilir.

Elden Teslim
Ostim/Ankara'daki adresimize gelerek elden ödeme yapabilirsiniz.